építőanyagok - Cellulóz hőszigetelés - ISOCELL

Cellulóz hőszigetelés - ISOCELL

Cellulóz szigetelés

A cellulóz (papír) szigetelés nem kiforratlan technológia, Kanadában és a Skandináv országokban már évtizedek óta alkalmazzák ez a szigetelést. A cellulóz szigetelés alapja a fa természtes rostja, amely minden fából készített papírban megtalálható. Az ISOCELL cellulóz szigetelés újságpapírból nyerik és pelyhekké alakítják, majd különböző kezelésekkel tűzállóvá és penészedés mentessé teszik.

Ez a szigetelőanyag számos olyan előnyös tulajdonsággal rendelkezik, amely miatt jobban használható, mint a hagyományos üveg- vagy kőzetgyapot szigetelés.

 

  • Nagyon hatáékony hőszigetelés (Hőátbocsájtási tényező 14 cm vastagság esetén: 0,32 W/m2K)
  • Nem kell vágni, mindenhova befújható, nincs hulladék
  • Környezetbarát és nincs benne semmilyen káros anyag
  • Újra felhasználható

 

Cellulóz szigetelés hideg ellen

A hideg elleni védekezés legfontosabb pontja, hogy a szigetelésen ne legyenek rések vagy lyukak. A cellulóz szigetelés óriási előnye, hogy minden helyet 100%-osan kitölt így biztosan nem tud kiszökni a meleg. Mivel a cellulóz szigetelés befújáskor tömrödik, így nem kell a később fellépő ülepedéstől tartani, ami a rések keletkezését okozhatja.

Cellulóz szigetelés a meleg ellen

A cellulóz szigetelés kiválóan alkamas tetőterek nyári melege elleni szigetelésre. A meleg elleni szigetelés legfontosabb paramétere, hogy a külső meleg mennyi idő alatt jut el az épület belsejébe, ezt fáziseltolódásnak hívják és órában adják meg. A cellulóz szigetelés fáziseltolódása 4,6 óra, míg az üveggyapot szigetelés értéke az 1 órát sem éri el.

Cellulóz hőszigetelés alkalmazása

Mivel a cellulóz pelyhek minden helyet kitölteniek, így a szigetelés elékszítésére számos módszer létezik. A legegyszerűbb, ha a megvásárolt ISOCELL szigetelést kézzel ömlesztük a helyére. Természetesen ez a módszer csak vízszintes felületek esetén alkalmazható, falak és tetőszerkezet szigetelésé ezzel a módszerrel rendkívül körülményes. A falak és tető cellulóz szigetelését befúvásos technikával lehet a leggyorsabban és a legpontosabban elvégezni, így optimális lesz a térkitöltés, nem keletkeznek hézagok.

Lakások szigetelése

A födémszerkezetek szigetelésével nagymértékben csökkenthető a fűtési költség, mivel a hőmennyiség nem tud eltávozni a födém esetleges rései között, így a szobában marad. Ott ahol a tetőtér is beépítésre került, a ferde tetőszerkezet, és a gipszkarton falak is szigetelhetők a cellulóz szigeteléssel. Ha tervezi ilyen szigetelést készítését, akkor az némi előkészületet igényel, de szakembereink segítenek, hogy a későbbi szigetelés zökkenőmentes legyen.

Hangszigetelés

Mivel a felhordás fújással történik, így minden felületen egyenletesen elosztható a szigetelőanyag és a legkisebb rések sem maradnak ki a hangszigetelésből.
A cellulóz szigetelést fel lehet hordani ragasztóval összekeverve is, így 2-3 cm vastagságban felfújható az oldalfalakra és a födémre is. Ezzel a módszerrel kiváló hangszigetelést lehet létrehozni, így színházakban, stúdiókban és nagy zajterheléssel járó gyártócsarnokokban is kiválóan használható.

Hőtárolók szigetelésére

A cellulóz kiválóan alkalmas hőtárolók szigetelésére, mivel legyen bármilyen is az alakjuk tökéletesen körbeveszi és szigeteli a hőtároló szerkezetet.

vissza
publikációk könyvajánló Öko-Építőanyag Webáruház
© Kazinczy Gyöngyvér. Minden Jog fenntartva.